Nem újdonság az információ, miszerint ne dőljünk be mindenféle random kínai oldalnak, ahol meglepően olcsón jutunk hozzá "ugyanahhoz" a termékhez, mint amit itthon egy létező üzletben vennénk. Persze van olyan, hogy az ember jól jár, de a komolyabb számítógépes alkatrészekkel nem szabad viccelődni.
Az elektronikai eszközök hamisításában Kína élen jár. Körülbelül január óta, nagyrészt a méltán hírhedt AliExpress oldalról tucatjával kerülnek ki a kamu meghajtók. A hamisítók közismert és megbecsült márkák névjegyeivel próbálnak visszaélni.
"Az üggyel most a túlhajtással foglalkozó közösségben ismert der8auer is foglalkozott, több hamis terméket is megvizsgált."
- írja az ORIGO.
A reklámozott tárolókapacitásuk töredékével rendelkeznek, írási/olvasási sebességük nagyon lassú, gyakorlatilag egy régebbi pendrive-nak felelnek meg maximum.
"A hamisított termékek felismerése szerencsére egyszerű, a csalók a valódi termékekhez képest töredékáron kínálják azokat. A youtuber 40 eurót fizetett a 4 TB kapacitásúnak reklámozott „980 Evo" hamisítványért, olyan 15 ezer forintról van szó, miközben a valódi 4 TB-os szilárdtest-meghajtók körülbelül 80 ezer forint magasságában kezdődnek."
- olvasható az ORIGO-n.
A Tarr.hu-n olyan készülékek találhatók, melyek mind hivatalos eredeti forrásból származnak, érdemes körülnézni kínálatukban!