Annak érdekében, hogy a nyugalmad a szóbeszéd ne zavarhassa meg, most 5 elterjedt, ám annál kevésbé igaz állítást fogunk leleplezni.
Három évvel ezelőtt ez a kijelentés még teljesen helytálló lett volna, de ma már inkább a tévhit kategóriába sorolható. Ha csak az Apple palettájára gondolsz, már kilenc modell tölthető ezzel a módszerrel, de a Samsung (pl. Galaxy S8 és újabbak), a Huawei (P30 Pro) és a többi gyártó is hasonlóan növeli a Qi töltésre alkalmas eszközeinek számát.
Ez lényegében még igaz is, főleg bizonyos töltőkábelek gyorstöltés funkciójának köszönhetően, ám ez is hamarosan változhat. A vezeték nélküli technológia folyamatosan fejlődik, sőt egyes töltőkkel már ugyanúgy lehetséges a gyorstöltés, mint kábelen keresztül.
Az igazság az, hogy erre semmilyen bizonyíték nincs. Sokan a készülék túlmelegedésétől félnek, mások a túltöltés miatt aggódnak, de nagyjából ugyanakkora ezekre a lehetőség, mintha kábelen keresztül töltenéd a telefont. Ha részletesebben is érdekel a téma, ide kattintva egy hosszabb cikkben olvashatsz róla.
Sokan tartanak tőle, hogy a Qi tanúsítvánnyal rendelkező töltők sugárzása az egészségre is káros lehet. Erre mondják, hogy milyen felesleges pánikot kelthet egy-egy szárnyra kapott tévhit.
Egyrészt az elektromágneses sugarak csak használat közben generálódnak, másrészt ennek a mértéke is elhanyagolható.
Való igaz, hogy nehezebb és kényelmetlenebb feladat úgy telefonozni, hogy az közben egy Qi töltőre van fektetve, ám a vezeték nélküli töltés kényelme éppen abban rejlik, hogy amikor épp nem használod a készüléket, csak leteszed a kiegészítőre és már tölt is.
További tech cikkjeinkért kattints ide!
A további tippeket pedig itt gyűjtöttük össze