Ez a gyermekek egészséges fejlődése és boldogsága, valamint a szülők nyugalma szempontjából is kifejezetten fontos. A szülésfelkészítő és kísérő, a szoptatási tanácsadó, az alvásszakértő, a gyereknevelési tanácsadó vagy akár az iskolai előkészítő pedagógus is olyan szakemberek, akiknek a kompetenciája és szaktudása hozzájárulhat a család harmonikus mindennapjaihoz, már akár online keretek között is elérhetők.
"A gyermeknevelés olyan széles területet ölel fel, hogy szinte lehetetlen mindenhez érteni. A szülők gyakran nem is tudják, hogy léteznek olyan szakemberek, akik segíthetnek nekik egy-egy speciális probléma megoldásában. Például egy beszédfejlesztő segítségével javítható a gyermek beszédértése és kifejezőkészsége, gyermekpszichológus vagy gyermekcoach pedig hozzájárulhat az egész család életminőségének növeléséhez."
– avat be Gál Anita, gyermekekkel foglalkozó szakértőket egy online felületre gyűjtő Kihezvigyem.hu tulajdonosa.
Ennek az online platformnak köszönhetően a szülők bárhol és bármikor elérhetik a szükséges információkat, és megtehetik az első lépést a személyre szabott támogatás felé. A legtöbb szülő számára azonban nehézséget jelent, hogy megtalálja és kiválassza a gyermeke egyedi igényeihez megfelelő szakértőt. Éppen ezért fontos, hogy a tapasztalt szakemberek, mint például a szülő-csecsemő- és kisgyermek konzulensek, coachok, jóga oktatók vagy a mozgásfejlesztők egy platformon belül hozzáférhetőek legyenek, hogy a szülők könnyen és gyorsan megtalálják közülük a számukra legmegfelelőbbeket.
“A szakemberek segítségével a szülők nem csupán konkrét megoldásokat kapnak a felmerülő kérdéseikre, de az általuk nyújtott támogatás révén magabiztosabban állhatnak a gyermekvállalás, nevelés és gondozás kihívásai elé. Ha a szülők jobban megértik a gyermekükkel kapcsolatos folyamatokat, képesek lesznek az ő igényeihez igazodó, hatékony megoldásokat alkalmazni. Ez a kihívás vezetett arra, hogy létrehozzam a Kihezvigyem.hu platformot, ahol hatékony módon kereshetnek a szülők a széleskörű tapasztalattal rendelkező szakértők között."
- zárta gondolatait Gál Anita.
Ha pedig cseperedik már a gyermek és minden másodpercben a telefonunkat szeretné megkaparintani, szintén a szülők feladata, hogy felkészítsék gyermekeiket az social media által hozott veszélyekre.