Egy nagyjából 30 perces bemutató után, amely végigfutotta a főbb funkciókat, én is meggyőződtem arról, hogy az Apple Vision Pro megváltoztatott mindent a kiterjesztett/virtuális valóság terén. Nem azt mondom, hogy minden ígéretet teljesít, de valóban új paradigmát jelent a számítástechnikában, ugyanis az Apple az Apple Vision Pro-val olyat nyújt, amire még nem volt példa. Persze hasonló eszközök már voltak, a Meta is fejlesztett egy eszközt, ami ennek a töredékébe kerül, de közel sem ennyire egyértelmű a használata, és egészen más piacra szánták.
Ahogy arról az átfogó cikkünkben beszámoltunk, mindet át kell gondolnunk, amit eddig hittünk, fölöslegessé válnak a hatalmas TV-k, és a mozik. Átalakulnak a meetingek, az előadások és a kiállítások. Az Apple Vision Pro csak a jövő év elején lesz megvásárolható, 3499 dolláros áron, ami 1,2 millió forintot jelent.
Ebből reálisan nézve az európai árak olyan 1,5 millió környékén lesznek, itthon pedig közelebb lesz a 2 millió forintos árcédula.
Cupertino ezért egy olcsóbb változattal is készül, írja az ismert Apple blogger, Mark Gurman, és kapásból ugorhat a külső EyeSight kijelző, illetve a MacBook szintű M-chip, valamelyik A-szériás lapkát választva. Nem mintha azok gyengék lennének. A cél 1500 és 2500 dollár környékén landolni végfelhasználói oldalon, ami 550 és 900 ezer forintot jelent, és az iPhone Prók népszerűségét figyelembe véve erre az összegre azért már jóval többen rábólintanának.
Az Apple emellett már a Vision Pro második verzióján is dolgozik, amely kisebb és könnyebb lesz, továbbá a könnyen cserélhető lencsék is szóba kerültek a szemüvegeseknek. Ám azért addig még be kell futnia az eredeti Vision Prónak, és sok múlik majd a fogadtatásán. Az M3-as MacBook Pro és Air, valamint az új iPad is szóba került, ám Gurman megerősíti azokat a pletykákat, miszerint az Apple pihenővel zárja 2023-at, és ezeket a termékeket 2024-re tartogatja.